BLOG

Hello Afrika !

bursa-sunumu

serkan söğüt, motosikleti ile 100 günlük afrika macerasını bizlerle paylaşmak için dün gece bursadaydı.

bunu anlatmadan önce motosiklet sevdamın nasıl başladığından kısaca bahsetmek isterim :)

herşey sevgilimin 3 yıl önce güzel bir chopper alması ile başladı. artık içimde nasıl bir birikim varsa motorun alındığı ikinci gün bende denicem diye bir babayiğitlik yaptım. işyerinin otoparkında hiç de fena olmayacak bir başlangıç yaptım ve kız gibi motoru düşürdüm. hemen oracıkta iki parçasını kırdım. daha dün bir bugün ikiydi. nasıl bir sabır vardı sevgilimde bilemiyorum :) hiç bişey demedi. iyi ki de demedi, yoksa motor hayatım oracıkta biterdi. motorla cebelleşirken bir foto buldum.

2010-08-24 18.51

sonra bir daha cesaret edemedim zaten. çünkü ayaklarımı pufa uzatıp televizyon seyreder gibi bir sürüş pozisyonu bana göre değildi anladım. daha sonra bir kaç scooter denemem oldu. onlar daha iyiydi :)  bir süre sonra da ehliyetimi aldım. ehliyet sevincime buradan  http://nilay.ilcebay.com/26-mart-2012-pazartesi/#.UacBwEDIbDk bakabilirsiniz :)

NLY_0468-ps

sonrasında motosikletle ilgili ne varsa okuyordum. motosikletli yaşam ile ilgili bir çok blogerı takip ediyorum. bunların arasında en çok serkan söğüdü beğeniyorum. bir kere adam çok geziyor. ve iyi bir anlatım dili var, gezdiği gördüğü yerleri çok güzel anlatıyor. belkide hepsinden önemlisi sanki yazdıklarını kendi okuyup faydalanacakmış gibi en ince ayrıntısına kadar sizi yönlendirici, faydalandırıcı bir şekilde bilgi paylaşımında bulunuyor.

NLY_0463-ps

 

blogunda ve diğer sosyal medya adreslerinde bunları paylaştığı yetmiyormuş gibi şimdi ise şehir şehir gezip, afrika masalını bizimle paylaşıyor. dün gece de bursadaydı.

NLY_0456-ps

 

bursa enduro clubün daveti üzerine bursaya gelen serkan söğüt için erken saatte bu güzel mekanda toplanıldı. gecenin keyfini daha sunum başlamadan hissetmeye başlamıştık.

NLY_0457-ps

 

NLY_0482-ps

 

yaklaşık 2,5 saat süren sunumda ilginçtir hiç olaydan kopmadan sonuna kadar ilgiyle izledim. çünkü serkan gezmeyi çok iyi becerdiği gibi gözlemlerini anlatmayı da çok iyi başarıyor. sempatik ve esprili dili dikkatimizi hep canlı tutuyordu. iyi bir konuşmacı, hakkını vermek lazım. e tabi konu da ilginçti.

NLY_0466-ps

 

bursa enduro club üyeleri ve motosiklet severlerin ilgisi yoğundu. yukardaki fotografı sunumun başında çektim. sunum başladıktan sonra bahçe full dolmuştu. serkan güzel şeyler anlattı, uzun yol deneyimlerini paylaştı. güzel fotograflar gösterdi…

bir bilinmeyene doğru, belkide dönüşü olmamacasına, yeni yerler görüp yeni insanlar tanıma sevdasına ve yolda aslında kendini tanıma çabasına çıktığı bu yol kendisine çok şey kazandırmış. anlattıkları ile bize de bunları yaşattı. ve ben kendi adıma söyleyeyim gezmeyi fotograf çekmeyi zaten çok seviyordum şimdi serkan daha da uzaklara gitme sevdasının tohumlarını ekti zihnime.

NLY_0506-ps

 

hayat kısa!

hayal et, planla ve yola çık!

sevgiler… :)Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  1. aLy dedi ki:

    Merhabalar.. bende tanıdığım bir abim sayesinde rüzgarın izindeyi takip eder oldum.. şimdi de sizin yorumlarını okudum ve kendime çok yakın buldum :)tüm okuduklarım ve sonun da hissettiklerim..Sanırım bu maceraya dahil olup , kendimi keşfetme vakti geliyorr.. :)şimdi bunun için hazırlanmak.Henüz üniversitedeyim ama hiçbir şeyi bahane gösterip ertelemiyicem. iyi günler diliyorum.. :)