DENEMELER

YALANCI BAHARIM, ADAMIM

Gülen yüzünü gösteren sen, yalancı baharım. Geldin sandım, ama yağmurda şemsiyesiz kaldım öylece ortada. Sana bakıyordum, gülen yüzüne. İçimi ısıtan gözlerine. Ardına kadar açmıştım kalbimi, duygularımı,kapılarımı,pencerelerimi, kapalı duran neyim varsa hepsini.. İçimi kaplayan yalan baharım, adamım.

Ardından kalan acı, damla damla içime işlerken, yollarda geçiriyorum zamanımı sensizliği hissetmemek için. Sol yanım boş. İnsanlar gelip gidiyorlar sol tarafımdan. Hiçbiri acını dindiremiyor adamım.

Özledim diyorum, susuyorsun. Kendime şaşıyorum. Nasıl bir biat bu halim. Ben ki sabırsız, biraz da arsız kadınım.

Tanıştığımız gün, yarın olsa adamım. Tekrar gelirdim koşa koşa sana, tüm çekilen özleme rağmen razıyım yeter ki seni bir kez daha göreyim. Özlem üşütür mü insanı, titretir mi kalbini için için. Üşüyorum adamım, ağlıyorum. Bir üzülmek geçiyor gözlerimin önünden. Kalbimden geçiyor ayaklarını ruhuma vura vura. Özledim diyorum, susuyorsun adamım.

Tek bildiğim tekrar bir gün geleceğin yalancı baharım. Tek bildiğim bu. Geleceksin ve sonbahar geçmiş ve kış gitmiş olacak. Gülümsemenle çiçeklerim açacak. Kendimden, bu bedenden taşacağım. Yine seveceğim kendimi aynalarda.

Papatyadan elbiselerini giyecek tarlalar, üzerine serilmeni bekleyecek çırılçıplak. Suyuna kavuşacak bu kurak kalbim. Yavaş yavaş, sindire sindire iliklerime işleneceksin. Suyum, hayatım neden susuyorsun. Ben de özledim demek bu kadar zor mu? Güzel bir tek kelimene hasret bu yürek, karşında eriyecek, ama şımarmayacak. Korkularını biliyorum. Ama ben korkmuyorum. Çünkü artık seninle eşitiz. Biraz olsun toparladım kendimi. Yoksa dağıttım mı demeliyim. Ya da dinginleştim, beklide uzaktan bakabildim bize. Bir tek şeyi anlayamadım. Herkese bu kadar yakın niye bana bu kadar uzaksın.

Yollarda geçiriyorum zamanımı, sensizliği hissetmemek için. Girdiğim her sokak sana çıkıyor. Yollar seninle bağlanıyor birbirine. Düşüncelerim sana tutuklu. Kalbimin dört duvarı seninle örülü. Dört yıkılmaz, geçilmez sen varsın duygularımın çevresinde.

Her günüm yaşanıp bitiyor seninle. Yollarda geçiyor hayat. Ulaşamadan sana.

Bir boşluğu doldurmadın. Gelişinle büyük bir boşluk yarattın esasında. Artık bir ömür boşluğunla yaşayacağım. Sen umursasan da, umursamasan da sen içimde doldurulamayacak bir boşluksun. Acı değil ama mutluluk da hissetmiyorum. Gerçeklerden kaçmıyorum sadece. Daha net görünüyorum aynada. Ve daha ulaşılmaz oluyorum adamım.

Her günüm yaşanıp bitiyor seninle. Yollarda geçiyor hayatım. Ulaşılamayacak kadar uzaklara gidiyorum. Sensiz ve kayıbım bu şehirde.

MAYIS 2008Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.