FOTOGRAF ALTI

PELİKANLAR

Gölyazı bu kareyle yine sürprizli bir güne uyanmıştı. Balıkçılar çoktan balığa çıkmış mezat için geri dönüyorlardı bile. Her yıl göç zamanı balıkçıların dönüşünü eşlerinin yanında pelikanlar da bekler. Kıyıya yanaşan kayıkların içindeki leğenler, şans yaver gitmişse bu günkü gibi balık dolu olur.

Gölyazı halkı hala saflığını yitirmemiş ender köylerden biri. İçleri sevgi dolu. Bu bir leğen balık için sabahın köründen beri uğraşmış olmalarına rağmen eşleriyle yollarını gözleyen pelikanları asla unutmuyorlar. Beş-on, artık hasılat ne ise onunla orantılı paylaşım yapıyorlar.

Ama hınzır pelikanlar balıkçıların bir anlık dalgınlığından yararlanıp o uzun gagalarını uzatıp leğenden birkaç tane daha balığı indiriyorlar kursaklarına. Dedim ya içindeki sevgiyi kaybetmemiş balıkçılar bu olaya sadece gülüp geçiyorlar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  1. […] gölyazıya balık çalmaya gidiyorlardı. neden mi çalmaya diyorum : )) şuraya bakabilirsiniz  http://www.nilaysahinkanat.com/pelikanlar/ tüm hikaye burda yazıyor : )) ilgilenen arkadaşlara duyrulur. gölyazıya gitmek lazım bu […]