DENEMELER

MERAK ETTİĞİN BUYSA…

Sen yine aynı sen, değişen bir şey yok hayatında. Ve hayatımda.

Mutlu muyum sanıyorsun. Sanıyorsun ve beni suçluyorsun. Yanılıyorsun ve bunu görüyorsun gözlerimde aslında. Ama suçlamak istiyorsun hayatının boşluğuyla yüz yüze geldiğin için. Üzülüyorsun.

Yokluğum derin bir kuyu açtı, varlığımın farkında değildin halbuki.

Kendi hatalarını kabul ederek aslında kendini aklamaya çalışıyorsun. Ve şimdi suçlayacak beni arıyorsun mazinin kara kaplı defterinde.

Sen yine aynı sen, değişen bir şey yok hayatında. Ve hayatımda.

Benim için güçlüsün diyorsun. Ayakların yere daha sağlam basıyor diyorsun. Öyle mi sanıyorsun.

Öyle görüyorsun. Korkularımla yüzleşmek istemiyorsun aslında. Ardında kendini bulacağını biliyorsun çünkü. Kendini aklıyorsun korkularımdan kaçarak.

Evet ağlıyorum yine. Dibe vuruyorum yine. Görüyorsun tüm hikayemi gözlerimde biliyorum. Üstüme geliyorsun yine. Şefkatinle üzerime geliyorsun yine.

Evet aynı şarkıyı belki de yüzüncüye dinliyorum. Gözlerimde yağmurlar taşıyor. Sesim karışıyor şarkının sözlerine. Sarı sıcak lambaları yanan evlerin önünden akıyorum. Mutluluk içerde mi?

Sen yine aynı sen, değişen bir şey yok hayatında. Ve hayatımda.

Yorgunum, uzaktayım senden de kendimden de. Gidiyorum. uzun bir yola, temiz bir sayfaya ihtiyacım var. Geçecek diyorlar ya. Geçmiyor. Buradayken geçmiyor.

Sen böyle şefkatinle kapımda beklerken geçmiyor. Sen böyle kara kaplı defterimle karşımda beklerken unutmuyorum.

Sesini duyunca kanıyor kalbim, akıyor gözlerimden, gecenin karanlığına karışıyor. Gece akıyor şehrin üzerine. Sen bir yön ararken hayatına yollarıma çıkıyorsun. Daha önce beraber yürüyemediğimizi unutarak.

Ellerimi buz kesti, soğuyan yüreğimi ise şefkatin. Dönüp bakmadım bile. Yoktun, yoktun yanımda ben çırpınırken. Dönüp bakmadın bile.

Yine gün doğuyor bak. Her gün olduğu gibi. Her gün doğacağı gibi. Ağladım çok, yoruldum, büyüdüm çok. Sırtımdan çıkardım tek tek hançerleri. Senin, onun ve diğerlerininkileri. Hafifim artık. Çok kanadım ve yalnızım.

Ama kapıma gelen sen yine aynı sen, değişen bir şey yok hayatında. Ve hayatımda. Merak ettiğin buysa…

ŞUBAT 2010Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.