DENEMELER

KELİMELER

Sana yaklaştıkça, bu şehir yabancılaşıyor. Daha bir yalnız hissediyorum kendimi.

Günler sana doğru bir kağnı yavaşlığıyla akarken yalnızlığın izleri aksi bir hızla yerleşiyor suratımdaki en beğendiğin bölgelere. Günler bir bir geçiyorken yalnızlığın sanki yüzyılları biriktiriyor.

Elimdeki bir öpücüğünü saklıyorum kalbimde aylardır. İçimdeki boşluk o derece derin ki, aylardır sadece bununla avunuyorum. Sesin iyi geliyor, damarlarımda buz gibi dolaşan kanıma. İçimi ısıtıyorsun.

Sabahın bu saatinde serviste, işe giderken aklımdan geçiyor tüm bunlar. Yanımdaymışsın gibi konuşuyorum yüreğinle. Bazen kalbime iyi gelen cümleleri not ediyorum defterime. Daha sonra sana yazarım, için ısınsın diye.

Yol hiç bitmesin, seni düşünmek yollarda, öyle keyifli ki… bitmesin ve hatta sana doğru gelsin. Sana doğru gelirken biriksin kelimeler. Güzel cümleler doldursun defterimi. Sevgi yüklü her kelimeyi sana, karşında, yanında okumalıyım. Benden duy sana biriktirdiğim cümleleri. Beni duydukça, yüzündeki ifadeleri kazıyayım hafızama. Sonra…

Yine bir sabah erkenden yollarda seni düşünürken, gelen cümlelerde yüzünü göreyim.

16 – 17.10.2007Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.