BLOG

Bursa’nın İlk Fotograf Cafesi GREN Yeni Şubesi İle FSM de!

NLY_4805

bursa’nın ilk fotograf cefesi GREN altıparmaktan sonra şimdi FSM de açıldı. reklam kokan bir cümle oldu ama zaten amacım o :))

NLY_4778

koray benim çocukluk arkadaşım. yıkıldı yıkılacak korkusunu her an içimizde hissettiğimiz eski mahfel günlerinden kalma bir dostluk…

 

gren

2008 de altıparmaktaki bu mekanı açtığından beri dışarı çıktığımda gittiğim tek mekan olmuştu. her tarafta- en sevdiğim şey- fotograf var bu cafe de. tek başıma bile gitsem hiç sıkılmadığım bir mekan. çaldığı müziklerden tutun da her masada bulunan fotograf kitapları, fotograf dergileri, fotograf albümleri sayesinde baya oyalanıyorsunuz. tabi bir de mis gibi kokan kahvesi eşliğinde korayın ve ya hüseyinin sohbeti…

 

FSM deki şubede de klasik  GREN tarzını bozmamışlar. bu beni en çok mutlu eden şeydi. çünkü sık sık altıparmaktaki GREN e gidemiyordum. benim için hem ters kalıyor hemde araç park etmek felan çok sorun oluyordu.

NLY_4808

 

hiç olmadı en az ayda bir giderim artık. çünkü GREN bir cafe olmakla birlikte aynı zamanda da bir sergi salonu. her ay düzenli olarak duvarlarındaki sergi fotografları değişiyor. bu ay açılış şerefine Dr. Ceyhun İrgil’in hindistan konulu fotografları sergileniyor.

NLY_4809

 

gerçekten güzel kareler var. gidip görmenizi tavsiye ederim.

NLY_4780

NLY_4815

 

sıcak samimi bir mekan GREN. kendi evim gibi, dostlarla kendi balkonumda oturuyormuşum gibi.  koray ve hüseyini tebrik ederim. altıparmaktaki başarılı yollarına şimdi bir de sinem hanımın ortaklığıyla FSM de devam ediyorlar.

NLY_4781

 

GREN, cafe olmanın yanında aynı zamanda lezzetli yemekleri ve güzel sunumuyla bir restoran. köri soslu tavuğu denemenizi tavsiye ederim. bi harika… bi insan aynı mekanda hep mi aynı şeyi yer kardeşim! :D

NLY_4812

 

 

çok güzel fotograf makinası koleksiyonları da var. bayılıyorum bunlara…

NLY_4806

 

 

NLY_4772

GREN açılış hatırası :D

NLY_4789

açılışta kurdele niyetine negatif film kestiler :))

o an merak etmedim değil, o filmde nasıl fotograflar var acaba diye :)

NLY_4802

 

sonra hatıra diye dağıttılar kare kare :))

GREN aynı zamanda fotograf ile ilgili etkinlikler de düzenliyor. workshoplar, fotograf gezileri, fotograf atolyeleri…

takip etmek isteyen arkadaşlar için GREN in internet adresi : http://www.grencafe.com/gp/

FSM de gidilecek adam gibi bir mekanımız olduğuna çok sevindim. buradan tekrar arkadaşlarımı tebrik etmek isterim. güzel bir mekana GREN tarzıyla imza attınız.

GREN fsm: dominos pizza yanı

GREN altıparmak: arap şükrü sokağı sonundaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  1. Burak EVER dedi ki:

    Hayırlısı olsun,Umarım beklentılerınıze,hedeflerınıze kısa surede ulasırsınız..DOMİNO’S..

  2. ceyhun dedi ki:

    Kalemine, gözüne sağlık ..Pek güzel çekmiş ve anlatmışsın…