DENEMELER

BU KADAR KOLAY MI?

Çabuk vazgeçilmiş sözler dökülürken gözlerinden, dilin şerbetli anlamlar yüklüyordu geleceğe. İnanması zor bir kolaylıkla konuşuyordun beyaz düşlerden. Korkuyordum sen konuştukça, kan ter içinde uyanmaktan.

Yetenekli bir ressam gibi çiziyordun kaderi, her gün bir güzel şey daha ekleyerek tuvale. İnanmak istiyordum, alıştırmamaya çalışarak kendimi sana. Çünkü hayatın bu kadar kolay olmayacağını öğrenmiştim zorlu yıllarda. Korkuyordum sen konuştukça, kan ter içinde uyanmaktan.

Tatlı bir bahar esintisiydin, saçlarımı okşayıp geçen. Hiç değişmeyecek bir mevsim geldi sanmıştım kalbime. Biraz su, biraz güneş lazımdı bahçende biten güllerine. Biliyorum sen de onu arıyordun. Öyle güzel ülkelerden bahsediyordun ki korkuyordum sen konuştukça, kan ter içinde uyanmaktan.

Neden korktuysam hep ona yakın olmuşumdur yazık ki. Birkaç gün öncesinde dökülen gözyaşlarının acısını çıkarırcasına uyandırdın beni en tatlı düşümden. Soğuk, buz gibi bir gerçek yağdı çiçeklerimin üzerine. Korkuyordum sen konuştukça, kan ter içinde uyanmaktan. Birkaç kontörlük masaldı bu, bitti.

Kan ter içinde uyandım.

Ocak 2011Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.