DENEMELER

BENİMLE MİSİN?

Yaşadığın onca acının olgunluğuyla geldin bana. Görmezdi bir başkası o gözlerdeki derin acının izlerini. Tanıdıktı bu izler. İlk defa bir başkasında rastlıyordum aynalardan aşina izlere. Bir an yine aynaya bakıyorum sandım.

Kolay değildi hiçbir zaman hayat. Bundan sonra da kolay olmayacak biliyorum. Kolay oluşmadı o izler. Gözler; her şeyi gören, kalbe ileten. Herhalde Allah gözlerimize hep zoru göstererek kalplerimizi birbirine bağlayacak. Zordu rahatta seni anlayabilmem. Ve senin beni sevebilmen. Biz bu hayatın zorluklarına borçluyuz birbirimizi.

İçindeki çığlıklar seni böyle sessizleştirdi. Yaşadığın ve her an içinde yaşanan fırtınaların ardındaki durgunluğu sunuyorsun çevrendeki kalabalık yalnızlığa.

Ne kadar yüzeysel ve hızlı geçiyor günler. Dost geceler bile artık sırt çevirir oldu. Hayat, zor bir tevekkülü diretiyor. O diretiyor ben direniyorum. Direndikçe duvarlarım kalınlaşıyor, insanlar uzaklaşıyor. Her şeye rağmen gülümseme eksik olmuyor yüzümden. Acıysa gözlerimden. Aynı noktaya baktığımız ilk fotografımız duruyor karşımda. Çevremizde eş dost. Ne kadar da farklı duruyoruz. Kalabalıkta iki beden. Aslında yapayalnız. Yalnızlıklarımızın buluştuğu bir fotograf bu. Bunun için seviyorum

Mutluyum, her ne kadar senden uzakta yalnız yaşıyorsam da. Her anı paylaşamıyorsam da. Her an yanında olamıyorsam da. Ama mutluyum. Çünkü yalnızlığım yalnız değil artık. Yalnızlığınla yalnızlığımı aldın. Seninleyim aslında. Bilmem sen de benimle misin? Gözlerimde kendini görüyor musun. Yalnızlığımı, fırtınamı, çığlıklarımı hissediyor musun? Her gün benimle uyanıyor, günü benimle bitiriyor musun. Mutlu musun mesela…

Dedim ya hiçbir zaman kolay olmadı hayat. Belki de bunun için her şeyin değerini bilir oldum. Zamanın, yemenin, içmenin,muhabbetin, dinginliğin,coşkunun…

Ufak şeylerle mutlu olmanın ne demek olduğunu bilmek bile geçmişe bedel.

İşte sen de gözlerinde, o derin bakışlarında bunları gördüm. Sende kendi mi, acılarımı, sevinçlerimi, ya hep ya hiçlerimi gördüm. Gördüm ki senin de gözlerinde gri değil hayat. İşte bunun için derin bakışlı dev, yalnızlığımı yanına kattım. Seninle geldim.

Benimle misin?

04/07/07Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.