BLOG

Aracınız Bataklıktan Nasıl Kurtarılır…

2013-04-23 16.06

ne toyota yol yardımı ne bilek kuvveti bizi anca traktörcü amca pakladı.

bir piknik sevdası ile çıktımıştık yollara. keles taraflarına doğru baya bir yol aldık. ıssız bir köyün yanında yine ıssız bir yaylaya ulaştık. evet burası piknik için güzel bir mekandı. belki bir iki kare fotograf bile çekebilirdim. huzurlu sessiz bir ortam. arabayı yolda bırakarak malzemelerin bir kısmını yüklendik, göl kıyısına yürüdük. bagajda alınması gerekli bir kaç parça daha kaldığından git gel yapmak yerine arabayı neden yakınımıza çekmeyelim ki dedik. yol çamurlu ama çimenlerin üzerinden gelinebilirdi. işte gelinemiyormuş onu öğrendik.

2013-04-23 16.15

yarı yolda battık mı çamura. ne yaptıysak çıkamadık aksine daha da battık. gözlüklerimize kadar çamur olduk. bi yerden sonra amaaan boşver, battık bari keyfimiz kaçmasın dedik. sonuçta sokakta toz toprakla oynayarak büyüyen bir nesildik.

etrafıma bakınırken çaresizce, sanki o anda gökten bir teyze indi ufka doğru. ve gittikçe yaklaşıyordu da bana doğru. dayanamadım koştum gittim baktım gerçek mi diye :) evet, gerçekti çünkü konuşuyordu. ağzından bal damlıyordu. anlattım durumu, böyleyken böyle oldu dedim. sıkmayın canınızı dedi. siz keyfinize bakın. ben çay demlediydim, beyimi bekliyorum. traktörüyle ormana çalı çırpı toplamaya gitti, gelince yollarım yanınıza dedi. tabi nasıl mutlu olduğumu tahmin edebilirsiniz herhalde. :D böyle döndüm ateşin başına.

2013-04-23 16.57

(ayıptır göstermesi) bir yandan bi kaç lokma bişeyler !? :) yerken bir yandan da orman tarafından traktör gözlüyorduk.

2013-04-23 17.19

bir de tanrı misafirimiz vardı. o da nasiplendi yavrum benim :)

sonra neydi o allahım bir traktör sesine bu kadar mı sevinilir… :D

2013-04-23 16.07

bu da bize ders oldu. hiç bir şey dışardan göründüğü gibi değilmiş. bu yemyeşil otlar dibinde bataklığı saklıyormuş bilemedik. aldandık. ühüüüüü!

sağol traktörcü amca. cansın, adamın dibisin :D

yaşasın cankurtaran traktörcü amcalar!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.