BLOG

30 Mart 2011 Çarşamba

2 gündür gürsu’da toki inşaatı arıyoruz.

proje çekimleriyle yatıp kalkıyorum bu aralar. yine böyle bir gündü bu gün. tüm gün bursayı bir uçtan diğer uca kimbilir kaç kere döndüm. son surak gürsu. kime sorduysak parmağıyla karşıdaki dağı gösterip şu dağı görüyormusun. işte orada paraşüt yeri var. oraya tırmanacaaanız. orda toki. diyordu. neyse, bu gün o gündü. yola koyulduk. paraşütle atlama yerinin tabelası var ama toki için henüz bir tabela koymamışlar. çıktık çıktık çıktık… yol bitmiyor… yer yer şöförümüz sinan, ya nilay emin misin tokinin burda olduğundan diyor. bense emin değilim gördün işte ilçedekiler öyle diyorlar sen çık biraz daha diyerek sakinleştiriyordum sinanı. sonra yine aynı muhabbet… ya nilay ben şimdi seni kesip atsam buraya kimin haberi olacak : )) ya sinan sen bi biraz daha çık da sonra düşünürüz. ya da dur ya çek sağa da şu manzarayı çekiim. akşama bloooma eklerim : ))

neyse 18 km sonra bir köye vardık. amcanın birine denk geldik allahtan. yanlış geldiniz demez mi. tarifine uyduk girdik bi yola, ordan az aşaa indik. ama arabanın altını taşlara vurduğumuzdan sinan geri döndü. yok hacı ben burdan gitmem dedi. kalırız malırız kimse de kurtaramaz. (burda hacı ben oluyorum : ) aga diyende var : ) bizim orası öle. ismimi unutacam yakında. erkek yoğun bölge olunca hacı, aga kaynıyorum arada : ))

neyse, sinan geri döndü. az ilerde çoban bi nineyle karşılaştık. yola çıktı, gel dedim hacı, bak bu nineye soralım belki bilir. sinan imalı yüzme baktı. koskoca gürsu bilememişti de bu çoban ninecik mi bilecekti yolu. açtık pencereyi, ya ninecim biz tokiyi arıyoruz. nerdedir bilir misin? nine sinana postayı koydu…. az evvel burdan beyaz bir kartal tokiye gitti geldi ya sen niye bu arabaynan gidemedin geri döndün söle bakem. sinan kızardı bozardı, nine bu düz yoldan gidilmiyomuuu! hee gidiliyooo. şimdi burdan teeaa aşaaa bilmem ne köprüsüne ineceeniz………….. bize yolu bir güzel tarif etti. ve inanmazsınız. biz ninenin tarifiyle tokiyi bulduk :)  ama gerisin geri inip başka bir kaç köyü geçip yine bir dağa tırmandık da öle vardık  :(Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.