BLOG

30 Aralık 2011 Cuma

bazen, hepimiz iş hayatımızda angarya gördüğümüz işleri yapmışızdır öfleyerek pöfleyerek. evet itiraf ediyorum bu gün huzurevindeki yılbaşı kutlamasını bir angarya gördüm. öfleye pöfleye gittim.

ama her huzurevi çekimlerine gittiğimde aynı psikolojiyle gidip rahatlayarak dönüyorum. bu günde aynısı oldu. yılbaşı kutlaması varmış çalgılı çengili. salondan içeri girdiğimiz anda yüzler kapıya doğru döndü ve işte o anda içimi tuhaf bir duygu kapladı. yüzüm güldü. bu her seferinde oluyor ilginç bir şekilde. onları görünce, o gülen yüzleri o bekleyiş içindeki bakışları görünce tuhaf oluyorum. o kapıdan her girdiğimde bana bakıp yüzleri gülüyor ya çok mutlu oluyorum. belki seviyorlar, belki fotograflarını çekiyorum sonra baskı yapıp yolluyorum hepsine tek tek de onun için veya belkide arada da olsa tanıdık bir yüz görmenin sevinci bilemiyorum. ama çok tatlılar ya.

fotograftaki dede benim fiks modelim. her bir araya geldiğimizde mutlaka özel çekim ister. ya belediye başkanıyla veya bir daire başkanıyla olsun beraber fotograflarını çekerim. sonrasında da unutmam fotograflarını baskı yapıp yollarım. bu sefer beni seçti : )) o gürültüde, gel dedi, gittim yanına, beraber de fotograf çektirelim mi dedi :D tabi dedecim dedim memnuniyetle. unutma ama bunu da yolla dedi : ))

bazen kameraman arkadaşım detayları alırken bende yanlarına otururum. muhabbet ederiz. genelde hayat hikayelerini dinliyorum. hemen hemen hepsinin hikayesini bilirim. kimisi de bir diğerini gösterip hakkında dedikodu yapar tatlı tatlı… artık beni içlerinden biri olarak görürler. ne tatlılar bir tanısanız.

işimiz bitti çıkıyorduk salondan. ardımızdan bir alkış bir kıyamet : ) el sallayanlar, elleriyle (başparmak havada diğerleri kapalı) OK işaretleriyle yolladılar : ))

klasik temennilerle bitirmicem yazımı. yok efendim illaki gidip onları ziyaret edin, yok efendim yalnızlar, mutlaka gidin felan demicem. ama yanımda olmalıydınız bu gün… çok güzeldi…

haberi burdan okuyabilirsiniz. videosu da var : )) http://www.bursa.bel.tr/huzurevinde-cifte-mutluluk/haber/8920/Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.