BLOG

23 Nisan 2011 Cumartesi

öğrencilik yılları insanın en güzel zamanlarıymış. değerini gerçekten o zamanlar geçince anlıyorsun. annem derdi hep, bu günlerin kıymetini bil kızım, sonra çok aricaksın diye de başındaki kavak yelleri kulaklarını tıkıyor, duymuyorsun.

sağlam dostluklar da o yıllarda ediniliyormuş. neden diye düşündüğümde sanırım çok şey paylaştığın için diyorum kendi kendime. hani ekmeğimi suyumu derler ya, bizimde öyledir. simidimi çayımı… bazen ikisini birden bazen tekini, parasızlıktan : ))

memur çocuklarıydık biz. öyle bozdurmalık tüm kağıt paralar taşımazdık. bırakın bizi ailelerimizde taşımazdı. ayın 15 i gelmeden masaya oturulur hesap yapılırdı. şu şuraya verilecek, bu buraya… bişey kalmazdı zaten geriye :)

onun için harçlıklarımızı birleştirirdik çoğu zaman… simidimizi, çayımızı paylaşırdık. daha ne çok paylaşımımız var da onları da başka zaman anlatırım. uykum geldi…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  1. Serpil dedi ki:

    Di mi yaa. Su an bulundugum yerde (Istanbul’da yani) insanlar bir selami bile paylasmiyorlar birbirleriyle. Ne acikli degil mi!