BLOG

19 Kasım 2011 Cumartesi

büyüyünce o motosikletin üzerinde ben olacam :)  ilk adımını attım bile. motorsiklet ehliyeti almak için kursa yazıldım. hatta ikinci direksiyon eğitimimde -sanırım hocamın bana güveni sonucu-felaket bir trafiğin içinde buldum kendimi.

evet, al hadi motoru, gidiyoruz deyince kulaklarıma inanamadım önce. sonra, onda deli cesareti varsa ben zaten deliyim dedim ve atladım. tam 3 saat motosiklet kullandım. ve anladım ki otomobil sürücülerinin çoğu motorsikletlilere saygı duymuyormuş.

severek izlediğim, sonra yayından kalkan altın elbiseli adam http://altinelbiseliadam.com/ her programının sonunda şöyle derdi. otomobil sürücüleri motorsikletler için çok tehlikeli diyorlar ama geçen bayramın bi bilançocuna bakarlarsa kimin daha tehlikeli olduğunu anlarlar. biz dikkatli olalım, allah bizi o otomobil kullanırken telefonla konuşan dikkatsiz şöförlerden korusun.

bu sözler benim için havada uçuşan kelimelerden ibaretti, ta ki bu hafta sonu motorsikletle trafiğe çıkana kadar. iki kere çok ciddi tacize uğradım, çok korktum gerçekten. birincisinde şu başa bela minibüslerden biri ön tekerime neredeyse değecek yakınlıktan önüme kırdı. ikincisindeyse katil şahinin biri arabasının sağ ucunu yandan bacağıma değdirecek kadar yakınıma girdi. nedir dertleri anlamadım. bu arada sen ne haldeydin derseniz, çok korktum. miğdeme kramp girdi ama istifimi bozmadım. allah yardım etti desem yeridir sanırım :)

bir sosyal sorumluluk projesi olarak bu konuyu masaya yatırmak lazım. illa bişey yapmak lazım. otomobil sürücülerinin hassasiyetlerini arttırmak, motosiklet sürücülerine saygı duymayı bir trafik kuralı gibi kemikleştirmek lazım. bu hassasiyeti daha çok scooter kullanıcılarına göstermemiz gerekiyor. diğerleri zaten vuuuuwww diye uçuyolar :) göremiyorsunuz bile. hani kendim için bişe istiyosam ne olayım. sonuçta beni de göremiceksiniz :P

neyse herkese ii günler diliyorum ve ben gidiyorum :)

wuuuuuuuvvvv!!!

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.