BLOG

18 Ekim 2011 Salı

son bir kaç senedir gitmek istediğim ama bir türlü denk getiremediğim konsere nihayet bu akşam gittim.  ama bursa fotofest kapsamında düzenlenen bruno barbey’in sunumunu kaçırmak istemediğimden, konsere biraz geç gittim. sanırım ilk grubu kaçırmışım. bursa suare’ye girdiğimde sahnede rick estrin ve grubu the nightcats vardı.

san franciscolu armonika ustasıymış ortadaki gözlüklü amcam. nasıl güzel mızıka çalıyordu bir görmeliydiniz. hani adam mızıkayı yemiş yutmuş dersiniz ya. işte adam hakikatten mızıkayı neredeyse yutuyordu. bir ara bir baktım amcamın iki eli havada ama mızıka çalıyor. yarısına kadar ağzına sokmuş, gayet de güzel melodiyi aksatmadan çalıyordu. işte budur dedim :))  benim fotografı yiiip yutmam için o hooooo… :P

konserin bir bölümünde türk seyircisine küçük bir jest yaptı şu kırmızı ceketli abi. gitarı bırakıp saz çaldı. saz ve blues… enteresan güzel bişi çıktı ortaya…

sonra şu ortadaki esmer amcam ve grubu sahne aldı ama keşke almasaydı. bence tabi… diğerleri kadar güzel gelmedi kulağıma melodileri. melodi de yoktu ya, bi gürültü vardı. blues değilde gürültü yapıyorlardı. ve tabi dayanamadım çıktım konserden. hem iyi oldu, erkenden uyumuş oldum en azından bu gece :)

işte böle, bakalım festivalde seneye neler olacak…

bye!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.