BLOG

11 Kasım 2011 Cuma

soul stuff hayal kahvesindeydi bu gece…

bir dakika olsun gözlerimi sahneden ayıramadım doğrusu. nasıl bir performans, nasıl bir enerji anlatılmaz izlenir ancak. soul ve rock’n roll’un bence en güzel yorumcularından kendileri. grup çok iyi bir uyum içerisinde… bu onları 3. izleyişim. her seferinde de aynı heyecan ve keyifle izliyorum. çok farklılar gerçekten…

grubun solisti alper cengiz’in 40 yaşında olduğuna hayatta inanamadım netten araştırırken kendilerini. hatta izlerken bi ara ‘hımm bu çocuk(!?) kaç yaşındadır acaba, olsa olsa 27-28 felan herhalde’ diye düşündüm. meğer ne çok yanıltıyormuş görünüş. ama o performans, o hareketler gencecik bir çocuğun yapabileceği şeylerdi.

her parçadan sonra ıslık çaldım, deli gibi alkışladım. hakediyorlardı gerçekten.

alper, 2007 yılında , Elvis Presley ‘in 30. ölüm yıldönümü adına İngiliz tv kanalı BBC’nin Londra ‘da düzenlediği ve BBC’nin isteği doğrultusunda katıldığı “World’s Greatist Elvis ” yarışmasında , bütün dünyadan katılan yarışmacılar arasından seçilerek finalde yarışmaya hak kazanmış.

muhteşem bir konserdi lafın özü. denk gelirse kaçırmayın derim…

sahne performansı(kötü bir çekim ama fikir veriyor) : http://www.youtube.com/watch?v=xQ3MweyXK28&feature=related

BBC nin elvis yarışma görüntüleri : http://www.youtube.com/watch?v=pCCV5yqdmNE&feature=related

bu da en sevdiğim : http://www.youtube.com/watch?v=7vyRj08lXMo

my my my nilayla! why why why nilayla : )))Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.