BLOG

04 Mart 2011 Cuma

şehir tiyatrosu yeni bir oyuna başladı bu akşam.

‘ölüm Tuzağı’
iş için gittim bu akşam. ama daha sonra sadece izlemeye gideceğim. neden mi? bir seferde bişey anlamadım mı? hayır tabiki. çekim yaparken hiç bir şey anlamıyorum karşımdaki bir tiyatro oyunuysa. aslında tiyatro oyunu olması önemli değil. karşımda ne tür bir etkinlik olursa olsun anlamıyorum. sanırım kendimi çok kaptırıyorum fotografa. nasıl olmalı, nereden olmalı, ışık kurtarır mı, ne yaplıyım gibi şeyleri düşünürken olay kaçıyor : )
onun için oyundan bişey anlamadım. yalnız millet eğleniyordu. demek ki güzeldi…
oyunculara diyecek bişey yok zaten. hepsini çok seviyorum hepsi çok yetenekli insanlar. bir kaç oyunu bir arada aynı sezonda oynamak kolay değil. hele benim harcım hiç değil ezber işi.
bu akşam bir şey daha anladım. ne mi?
24-105mm objektif ne şahane bişeymiş. şu fotograflara bakın. ilk fotografı canon 24-105 mm ile çektim. ikinci fotografı tamron 28-300mm ile. aradaki kalite farkına bakar mısınız. tamam küçük tamroncuk kızmasın üzülmesin onunda beni kurtardığı yerler oluyor. özellikle haber fotografları çekerken çok işime yarıyor ama kusura da bakmasın keskinlik sıfır :(
boşuna mark 2 ile kit vermiyorlar 24-105mm yi. ikisi de harika şeyler. mark ikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii…. bende mark iki istiyoruuuuuuummmm!!!! bilmeyenler mark 2 de ne demesinler diye sölüyorum google amcaya canon mark 2 nası bişey diye sorun bakın neler neler anlatacak : ))
neyse, bu akşam da böle geçti…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.